Obejmy

Klamry zaciskowe posiadają niezwykle duże przeznaczenie. Wytwarzane są też z rozmaitych materiałów, zależnie od przeznaczeń. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe umożliwiają montaż końcówek i sprzęgów do węży przemysłowych – http://www.obejmy-mocowania.pl

Ich prawidłowy dobór i montaż ma podstawowe znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Zestawiając należyty rodzaj elementu montażowego, należy wziąć pod uwagę gatunek montowanej końcówki budulec i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Określone są do szybkiego spajania pęków drutów, kabli, węży, tulei.

W niektórych sytuacjach nieodzowne są obejmy zaciskowe odporne na warunki atmosferyczne i agresywne chemikalia nietoksyczne, niepalne, wytrzymałe na znaczne temperatury. Mają obszerny zasięg zastosowań, także w przemyśle okrętowym, kopalnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w rozmaitych szerokościach i są niezwykle wytrzymałe.

Cechuje je wysoka wytrzymałość na warunki atmosferyczne, przede wszystkim na działanie znacznych temperatur, niekorzystnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, odporne na działanie paliw płynnych, smarów i olejów, także agresywnych chemikaliów. Zdołają być wykorzystywane także w środowiskach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do skutecznego umocowania zakończeń na węże, są z powodzeniem użytkowane w wielu gałęziach przemysłu. () Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą, także opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym – http://obejmy-mocowania.pl

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, umożliwiają przymocowanie opasek bez użycia specjalistycznych urządzeń.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do najczęściej wykorzystywanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są dobre do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe utworzone z nylonu cechuje nieduża waga, są komfortowe w użytkowaniu i bezproblemowe w montażu, nie wymagają użycia dodatkowych narzędzi, zadzierzgnięcie opaski można przeprowadzić ręcznie.

Istnieją także obejmy przeznaczone do ściskania zakończeń nierdzewnych sanitarnych, albo te przeznaczone do końcówek typu hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *