Kurtki trekkingowe – na co kierować uwagę przy zakupie

Kurtka trekkingowa jest jednym z głównych elementów wyposażenia każdego zaprawionego trampa. Zabezpiecza nas przed opadami, silnym wiatrem a także daje poczucie komfortu. Niemniej jednak nie wszystkie kurtki są sobie równe. Przeczytajcie, na które cechy zwracać szczególną uwagę.
moja strona

Dobór garderoby technicznej musi być szczegółowo przemyślany. Nim zdecydujemy się na zakup, warto kierować uwagę na parę detali, które wskażą nam, czy katana będzie funkcjonalna – są to cechy, jakie w czasie trekkingu czy podróży są nieodzowne. Zastanówmy się także, czy konkretny model zaspokoi nasze naczelne potrzeby, inaczej powiedziawszy oczekiwania względem sprzętu.

Najistotniejsze cechy trekkingowych kurtek to: Solidność – miejmy na uwadze, że kurtka będzie używana intensywnie i w przeróżnych okolicznościach. Co interesujące, w warunkach miejskich odzież bardzo często poddawana jest większym „obciążeniom” niż w podróży. Kupując kurtkę o szczególnym zastosowaniu musimy wyłożyć duże pieniądze, dobrze jest więc, żeby posłużyła nam jak najdłużej. Osłona przed wiatrem i deszczem – o owym parametrze przesądza zewnętrzna warstwa ubioru, jaka w pierwszej kolejności odpowiedzialna jest za osłonę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Tym samym znacząco oddziałuje na naszą wygodę. Idealna kurtka – sprawdź tu – trekkingowa po prostu nie powinna przemoknąć w trakcie deszczu.

Komfort cieplny – kurtka – sprawdź tu – powinna oddychać jak też zagwarantować maksymalną regulację temperatury. Może wydawać się, iż wodoodporność oraz oddychalność to 2 wykluczające się cechy. Jednak dzięki zaawansowanym technologiom – mowa w tej chwili o specjalnych membranach – otrzymujemy kurteczki jednocześnie oddychające a także rewelacyjnie chroniące przed deszczem.
Elementy decydujące o funkcjonalności. Kaptur – zwykle jest przyszyty, czasem przypinany na guziki, natomiast w jeszcze innych przypadkach chowany w kołnierz. Tu wybór należy do nas. Z pewnością musi mieć gumowe ściągacze bądź rzepy, jakie zapewnią dostosowanie go do naszej głowy. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której kaptur będzie nam zasłaniał oczy czy zsuwał się z głowy, na przykład przy silnym wietrze. Ważne jest, żeby w czasie obrotu głowy kaptur obracał się wraz z nią. Gdy będzie pozostawał w miejscu, znacząco zasłoni nam pole widzenia. Ponadplanowy daszek na kapturze pomoże ochronić buzię przed śniegiem. Żeby zakupić kurtkę oraz inne akcesoria trekkingowe w markecie internetowym wystarczy w przeglądarkę wbić hasło: odzież turystyczna sklep internetowy – zobacz na stronie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mistrzostwa sportowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.