Dla pasjonatów broni – czym kierować się podczas zakupu broni?

Każdy miłośnik broni staje pewnego dnia przed dylematem, gdzie najlepiej jest się udać, aby kupić naprawdę najwyższej jakości broń, która będzie się jednocześnie cechować prostym i bezpiecznym użytkowaniem. Rynek ten rozwija się ostatnimi czasy szczególnie szybko i tworzonych jest coraz więcej nowych sklepów, które zapewniają nam swoje produkty, w jak najbardziej optymalnych cenach. Czym jednakże kierować się podczas kupowania broni?

Nowa czy używana?

broń, nóż
Autor: Andrew Jensen
Źródło: http://www.flickr.com
Na wstępie musimy podjąć decyzje, czy chcemy kupić całkiem nową broń (więcej) czy taką, która została pozyskana z wtórnego rynku. Obie możliwości mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Zazwyczaj najważniejsza jest jednakże cena. Nieużywana broń Smith&Wesson to koszt, na który nie każdy może sobie pozwolić- pełen artykuł. Z kolei kupując broń, która była już kiedyś stosowana, nie mamy gwarancji co do jej technicznego stanu – może się okazać, że jest ona nie całkiem sprawna i jej stosowanie grozi naszemu bezpieczeństwu. Inwestując w broń Smith&Wesson z wtórnego rynku zaoszczędzimy z kolei nieco pieniędzy, które moglibyśmy spożytkować na inne akcesoria czy sprzęty.

Wielostronność użytkowania

Korzystnym rozwiązaniem jest kupowanie akcesoriów czy broni, które odznaczają się uniwersalnym, wielostronnym charakterem. Świetnym przykładem jest tu np. multitool Gerber, który łączy w sobie funkcjonalności kilka odmiennych narzędzi. W tym momencie jedno narzędzie zapewnia nam wiele funkcji, które możemy użyć do przeróżnych zastosowań – możemy je wykorzystać jako standardowy nóż, śrubokręt czy otwieracz do kapsli. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy fundusze, kupując jedno narzędzie zamiast w kilka, lecz także przestrzeń – pojedyncze narzędzie z pewnością zajmie mniej miejsca w kieszeni. Multitool Gerber jest więc bronią idealną na dłuższą podróż, gdy nie możemy zabrać większego bagażu- cqb.pl/gerber-m-22.html?filter_id=81.

Jak rzuca się w oczy, kupno broni wcale nie jest prostą sprawą. Nie warto jednak sugerować się tylko sprawami finansowymi – najtańsza broń może nie cechować się wysoką jakością i stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Korzystniej jest kupić trochę droższą broń, która z powodzeniem posłuży nam przez dłuższy czas.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Sport - moje hobby i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.