Szkolenie testowania aplikacji mobilnych

Testowanie aplikacji mobilnych nie jest tym samym, co testowanie aplikacji internetowych. Różnice odszukamy na wielu poziomach. Praktycznie zawsze testy funkcjonalne oparte są na kontrolowaniu interakcji użytkowników, jasne jest bowiem, iż odmiennie wygląda testowanie bankowej aplikacji, a zupełnie odmiennie aplikacji społecznościowej.

Wiele zależne jest też od grupy docelowej potencjalnych użytkowników danej aplikacji – http://www.testarmy.com

Spore znaczenie ma także platforma na której pracuje aplikacja, ponieważ ma to wpływ na metodę jej rozpowszechniania. Najbardziej w tym momencie są znane platformy jak Google Play i App Store sporo więcej zobaczysz pod tym adresem. W tym aspekcie zdarzają się różne problemy, jak na przykład to, że żeby odnaleźć defekt trzeba na początek wgrać najnowszą wersję aplikacji dla konkretnego sklepu i zaczekać, kiedy najnowsza wersja zostanie zatwierdzona. Niestety czasem potrwa to nawet 3 tygodnie.

Szczególnie TAG=pomocne będzie w tym szkolenie testowania aplikacji mobilnych szkolenia z testowania aplikacji mobilnych, ponieważ dzięki temu prościej nam pojąć wszystkie najważniejsze aspekty. Szczególnie ważne będzie, żeby przewidzieć najistotniejsze błędy i w miarę na takie błędy reagować. Bo wyobraźmy sobie, że użytkownik będzie miał z czymś takim do czynienia i na pewno nie będzie się starał poszukać informacji, jeśli stanie się to niełatwe. W zamian za to usunie ją a potem wgra nową odmiennego producenta. Do nas nigdy już nie powróci – zobacz: http://testarmy.com

Nie zapominajmy o tym wszystkim, gdyż wtedy możemy być pewni, iż nasza Aplikacja będzie interesująca, bardzo łatwa w użyciu, dzięki co będzie bardzo popularna. Zawsze warto też się doskonalić, ponieważ dzięki temu unikniemy najpoważniejszych pomyłek w tworzeniu danej aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *